Gwiazdy Morza Bałtyckiego

GWIAZDY MORZA BAŁTYCKIEGO
NARVA, 8 – 12.11.2006


W dalekiej Narvie (Estonia) po raz drugi rozegrano Turniej Mistrzów Krajów Nadbałtyckich. Na starcie imprezy stanęło 7 drużyn z 6 krajów: Litwy, Łotwy, Estonii (2 drużyny), Rosji, Finlandii i Polski. Nasz zespół reprezentowany był przez tegorocznych, złotych medalistów Drużynowych Mistrzostw Polski, drużynę Klubu Szachowego „STILON” Gorzów Wlkp. Gościnnie w naszych barwach wystąpili młodzi szachiści ze Skierniewic - Aleksandra Tarnowska i Jan Budziński ze Skierniewic.

 Po zeszłorocznym triumfie ekipy z Suwałk, zespół Sankt Petersburga powołał pod broń wszystkich najlepszych młodych zawodników ze swojego rejonu, co postawiło ich w roli faworyta numer jeden do I miejsca. Końcowe tabele (tutaj można ją zobaczyć)


zdają się potwierdzać te prognozy, choć nie do końca oddają przebieg walki. W rundzie V nasi reprezentanci wydali straszną bitwę utytułowanym konkurentom z Rosji i byli bardzo bliscy uzyskania korzystnego rezultatu. Niestety, fortuna uśmiechnęła się tym razem do przeciwników. Po meczu trener drużyny z Sankt Petersburga podszedł do Aleksandra Czerwońskiego ze słowami: „bilis kak zwieri” i to chyba największy komplement.

Niekorzystny układ gier spowodował, że po zaledwie godzinnej przerwie na obiad, musieliśmy stawić czoła I reprezentacji Estonii. Pojedynek zakończył się pechowyn remisem – kilku graczy nie wykorzystało siły swoich pozycji – co ostatecznie pozwoliło nam uplasować się na III miejscu.


Impreza dobrze zorganizowana, ze wspaniałą salą gry, oprawą plastyczną, bardzo dobrymi warunkami zakwaterowania (obiady i kolacje mogłyby być nieco lepsze), na długo zapadnie w pamięć młodych zawodników. Serdeczność organizatorów - z Leonidem Pieleszewem na czele – sprawiła, że wszyscy uczestnicy zmagań wyrazili chęć ponownego uczestnictwa w „Gwiazdach Morza Bałtyckiego”. Jest tylko jeden warunek w naszym przypadku – trzeba wygrać I Ligę Juniorów…

Na zakończenie drobna dygresja – jeżdżąc od wielu lat na zawody międzynarodowe juniorów stwierdzam, że skala nagród zamyka się na ładnym medalu, dyplomie i pucharze. Czasami przytrafi się książka szachowa. W gronie znajomych i przyjaciół zaczęliśmy się zastanawiać – czy to dobrze? Cóż, z pewnością lepiej, niż rozdawać dzieciom np. odkurzacze…Pozdrawiam,
Andrzej Modzelan

Aktualności

19-01-2038 Makroregion Dolnośląsko - Lubuski 2018 Transmisja partii z Makroregionu Dolnośląsko - Lubuskiego
Szklarska Poręba, 15-21.10.2018

LINK DO TRANSMISJI PARTII


linki do serwisów:
C 9
C 11
C 13
D 9
D 11
D 13
01-02-2019 Zbliżające się imprezy Zbliżają się - współorganizowane przez nas - Mistrzostwa Polski Młodzików (do lat 10) i Juniorów (do lat 16 i 18). szczegóły na stronie http://mp2019.agencja64.pl/. Czytaj więcej
14-06-2018 transmisja z Babimostu Transmisja z sześciu szachownic
Makroregionalnych Mistrzostw Młodzików
Babimost 14-17 czerwca 2018

serwis fotograficzny z sali gry i zakończenia

linki: do serwisu chłopców  do serwisu dziewczynek

Czytaj więcej
01-05-2018 Międzyzdroje, 27.04-6.05.18 Czytaj więcej
27-03-2018 LUBUSKA WIOSNA SZACHOWA

Lubuska Wiosna Szachowa po raz czternasty

Dzisiaj (27 marca) o 20.00 odprawa, a jutro o 10.00 I runda XIV Lubuskiej Wiosny Szachowej rozgrywanej w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. (ul.Sikorskiego 107, wejście od ul.Kosynierów Gdyńskich).

Transmisja będzie prowadzona z dziesięciu szachownic grupy "A".  

SERWISY TURNIEJOWE 

GRUPA "A"

GRUPA "B"


archiwum partii z poprzednich rund: pgn


Przy okazji przypominamy, że w dniach 2-7.07.2018 w tym samym miejscu odbędzie się (z funduszem nagród 25.000,00 PLN) II Festiwal Szachowy Emanuela Laskera. 

Szczegóły na stronie www.lasker2018.agencja64.pl    

 

10-01-2018 Festiwal pamięci mistrza świata Emanuela Laskera Czytaj więcej

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna Ostatnia

Imprezy

Obozy szkoleniowe

Newsletter

Zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.

Galeria

Copyrights: Agencja64 plus Agencja Interaktywna Acro.media Sp. z o.o.
Realizacja: